Nevíte si rady?
+420 736 612 362
Nevíte si rady?
+420 736 612 362

Postup instalace

  1. Pro vrtání otvoru se používají bezpříklepové korunky. Otvor je vyvrtán přesně bez destrukce podkladu. Díky tomu krabice PRIMO® bezpečně drží. Nosný vrták použijte pouze pro vyvrtání prvního otvoru. Poté pokračujte v šabloně již bez tohoto unašeče.

 

  2. Použijete-li vrtací šablonu, budete mít otvory pro fixaci instalačních krabic PRIMO® přesně vyvrtané. Při instalaci vícenásobných rámečků navíc celý proces výrazně zrychlíte a to nejen díky zabudovaným postranním vodováhám pro vodorovnou i svislou instalaci.

Doporučujeme: po upnutí šablony (viz bod 3. níže) roztočte vrtačku na pomalý rozběh mimo šablonu a do pouzdra i zdiva již zasunujte s rotující korunkou.

Pokud budete vrtat otvory bez šablony, je rozteč středu krabic 71 mm. Může se vám stát, že vyvrtaný otvor nebude přesný. Pokud by sestava krabic nešla zasunout, odlomte u problematické krabice fixační zuby. Dostanete prostor na usazení sestavy.

Doporučujeme lehce zapěnit i boky krabice.

 

  3. Při použití šablony musíte otvor pro fixování provést jako na krabici 68 mm hlubokou z důvodu fixačního zařízení. Další krabice vyvrtejte dle hloubky přístrojové krabice. Pokud budete mít otvory příliš hluboké, použijete mnohem více pěny.

 

  4. Jedna tuba pěny vystačí  na cca 100 ks přístrojových krabic. Při testování nám vycházela jedna pěna na 50 ks. Toto bylo způsobeno zbytečnou hloubkou otvoru. Použijete-li krabici 45 mm, přizpůsobte i hloubku otvoru (s výjimkou otvoru pro upnutí šablony). Mimo certifikované originál pěny PRIMO® se v praxi osvědčila i např. Nízkoexpanzní pistolová PU pěna Den Braven s nižší cenou.

 

  5. Pokud potřebujete mít přístrojovou krabici hlouběji zapuštěnou do stěny, jednoduše odlomte omítkové dorazy, krabici zasuňte hlouběji a pokračujte zapěněním.

 

 

6.  Při kombinaci hlubokých a mělkých krabic PRIMO® je nelze spojit celou plochou. Nasaďte mělkou krabici na hlubokou jen na okraj a zasuňte je do připraveného otvoru. I když není spojení celou plochou, krabice se pevně zafixují v otvoru. Následně zapěňte.

 

7. Do krabice PRIMO® se vejdou veškeré používané prvky. Pro osazení dvojzásuvky je potřeba nejprve štípacími kleštěmi odstranit spodní a horní výlisek pro šrouby.

 

Výhradní distributor PRIMO® pro ČR
WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner